Κωδικός προϊόντος: 01717-ARCHI10X/W
1.115,10  (Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ)
Black
White
20 People watching this product now!
  • Pick up from the Woodmart Store
To pick up today
Free
  • Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
  • DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
  • Warranty 1 year
  • Free 30-Day returns
Payment Methods:
System Specifications
  • Speaker Type: 10” Infra-Sub
  • Configuration: AeroVent - Bandpass
  • Peak Power Handling: 1400 W
  • Program Power Handling: 700 W
  • Continuous Power (AES): 350 W
  • Impedance: 8 Ω
  • Max SPL (Continuous): 117 dB
  • Sensitivity (1W/1m): 91 dB
  • Frequency Response (-3 dB): 43 Hz – 95 Hz
  • Frequency Range (-10 dB): 26 Hz – 120 Hz
  • Bass Port Tuning Frequency: 53 Hz (center bandpass)
  • Connectors: Terminal block with linkthrough
  • Drivers: 10” anodized aluminum cone with dual suspension (low-loss) and 2” high-excursion voice coil
  • Cone Material: Anodized aluminum
  • Ingress Protection Rating: IP55 (ARCHI10X/OB)
Product Features
  • Dimensions:
    • Without feet: 540 x 234 x 558 mm (W x H x D)
    • Including feet: 540 x 246 x 558 mm (W x H x D)
  • Weight: 25.5 kg
  • Operating Temperature: -20 °C to 70 °C
  • Construction: 15 mm Multiplex plywood with multi-layer Polyurea coating